Ako zlepšiť spánok 7 mesačného syna?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

7 mesačný syn od narodenia žiadnu noc neprespal. Každú noc sa budí a niekedy aj 8x, najmenej 3x. Teraz druhý deň zaspáva s plačom aj pol hodinu. V noci sa budí a plače. Túto noc zaspal, hneď sa zobudil a plakal. Je dojčený a ani dojčenie ho neupokojí. Spinká pri mne, hladkám ho, bozkávam a maznám. Zúbky už má horné 2 a aj dolné 2. Pred spaním zje kašu Sunar. Cez deň spí 3x po 30 minút.

Čo mám zmeniť?

Papá pekne, kaká pekne, je pri mne, maznám ho, dojčím ho.

Ďakujem

Dobrý deň,

asi Vás to nepoteší, ale to, že sa budí 3 - 8x za noc je pomerne normálne. Neviem prečo aktuálne zaspáva s plačom - nemá viac podnetov vonku, nezačal loziť?

Budenie sa s plačom je pomerne typické pre rast zúbkov. Ak začal byť pohyblivejší, môže byť pre neho čas na večierku zrazu skôr. Niektoré deti známky únavy nedávajú najavo a potom sa ťažšie uspávajú, zaspávajú s plačom.

Rozumiem úplne Vašej neistote a frustrácii, nakoľko ste aj vy nevyspatá. Základom šťastného dieťatka je spokojná maminka. Možnosťou je konzultácia stavu so spánkovou poradkyňou. Mám dobrú skúsenosť s hodnotami u www.babiesandsleep.com.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas