Ako zvládnuť nezvládnuteľné trojročné dieťa?

Zodpovedané
13. mar 2021

Dobrý deň,

mám syna, ktorý bude mať v máji 3 roky. Jeho výchova je takmer nezvládnuteľné, nezaujímajú ho hračky jeho zaujímajú vecí ktoré nemôže. Neposlúcha a ani nerešpektuje.

Robí si čo chce. Na psychologickú poradňu sme objednaní až o mesiac.

Ako sa mám k takému dieťaťu chovať?

Ako ho mám zlepšiť k lepšiemu?

Ja mám pocit, že je to len horšie. Nevie stále rozprávať, rozpráva svojou rečou, ktorej rozumiem len ja. Ak mu niečo nedovolíme, zoberieme automaticky spustí hystericky rev, záchvat. Dokáže preplakať hodiny. Nevie sa hrať s deťmi, nevie sa podeliť, aj keď som ho k tomu stále viedla.

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ toto je naozaj na prácu psychológa a netrúfam si radiť. Ja Vám môžem iba doporučiť logopéda.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas