Ako zvýšim chuť do jedla 6 mesačnému synovi?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

synček sa mi narodil 15. júna a teraz má už 6 týždňov. Vážil 3 490 g a pri prepustení 3 400 g. Nemala som mlieko a od začiatku dostáva Sunar HA. Nemal žiadne problémy.

Keď mal 4 týždne, tak vážil 3 850 g. Ako 5 týždňový mal 4 050 g. Dostával každé tri hodiny 120 ml mlieka. Cez noc spáva a pán doktor povedal, že budiť ho už nemusím.

Problém je, že už 5 dní mi nechce cez deň spať. Spí len 10 - 20 minút. Plus nechce papať. Spapá len 60 ml, resp. maximálne 90 ml a po 2 hodinách je už hladný.

Stolicu má zelenú. Boli sme na vyšetrení. Výsledky budú v piatok. Pán doktor povedal, že zelenú stolicu môže mať kvôli mlieku HA. HA mlieko sme zvolili preto, lebo ja mám intoleranciu laktózy.

Ako mu môžem zvýšiť váhu a chuť do jedla?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne si myslím, že ide o stav prechodný.

Netreba ho do jedenia takto krátkodobo pri zníženej chuti nútiť, on si viem sám regulovať, ako mu je dobre.

Nevidím žiadny dôvod, prečo mu nedať papkať už po 2 hodinách ak je hladný. Pre niečo to tak je, v tomto veku treba bábätko kŕmiť na jeho vyžiadanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas