Akú chorobu má moja dcérka?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

dcérka mala pred týždňom vysoké teploty celý deň. Na druhý deň už nič a žiadna teplota. Bola čulá a zdravá. O 4 dni začala v noci trochu kašľať. Na 5. deň ju začalo až laryngitídovo dusiť v noci.
6. deň zasa nič - žiaden kašeľ. Možno trochu soplík ale inak nič.

Čo jej môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka má nejaký typ dýchacej virózy. Treba tlmiť príznaky - horúčky a dobre čistiť nos Aliamare či iným typom mroskej vody do nosa aj 5x denne a dôkladne najmä pred spaním.

Taktiež neprekurovať spaciu miestnosť. Na spánok ju vykladať, aby nezatekali hlieny a dobre dobre vyvetrať pred spaním. V prípade laryngeálneho záchvatu dať inhalovať studený vzduch pod oknom (dcérku zabaliť do deky a dať čapicu).

Ako podpornú terapiu môžete zaradiť inhalácie Vincentky 3x denne po 10 minút + Imunoglukan Acute Kids od 3 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas