Akú hrču má môj 5 ročný syn na hlave?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn má vzadu na pravej strane hlavy asi vo výške uší takú ako hrču - tvrdú ako keby kosť. Detská doktorka nám povedala, že je to výraznejšia kosť na jednej strane. Ako keby asymetria hlavy.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň

môže ísť aj o asymetriu kosti aj o lymfatickú uzlinu. Bez vyšetrenia neviem povedať.

Na také potvrdenie je sono - bezbolestná rýchla metóda, ktorá skontroluje či ide o kosť alebo lymfatickú uzlinu. Objednať sa môžete na odporúčanie lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas