Akú konzistenciu by mala mať stolica u skoro 1,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň.

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice dieťaťa.

Ako má vyzerať konzistenciou stolica u skoro 1,5-ročného dieťaťa?

Nemá ešte výlučne tuhú stravu. Papá aj mliečko.

Sú v norme stolice ako polotvrdé placky, alebo to už hraničí so zápchou?

Ďakujem

Dobrý deň,

stolica môže vyzerať všelijako. Aj každý deň inak. Ovplyvňuje to koľko a čoho dieťa zje, vypije mlieka.

Zápcha je vtedy, keď má dieťa problém s vykakaním (bolestivosť), alebo je prítomná krv po kakaní, alebo nekaká pravidelne aspoň každé 3 dni.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas