Akú liečbu odporúčate, keď skoro trojročná dcéra má vysoké ALP?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a 11 mesiacov - mali sme ísť na operáciu hernie pupka. Keď sme boli na predoperačné vyšetrenie krvi, tak tam prišli na to, že má vysoké ALP 23,64. Iné výsledky boli v norme. Teraz nás nezobrali na operáciu a máme si to vyriešiť. Naša lekárka nás posiela na gastro, reumatológiu, endokrinológiu a kardiológiu.

Ja si myslím, že tieto vyšetrenia sú len zbytočnosť a dcéra bude trpieť lebo všade odbery.

Aký postup by ste zvolili vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto vysoké ALP si zaslúži jednoznačne prešetrenie u odborníkov. Začala by som gastroeneterológia + sonografia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas