Akú modrinu na brade to má moja štvorročná dcéra?

Zodpovedané
18. jan 2021

Dobrý deň,

mojej štvorročnej dcére sa na brade začiatkom decembra spravila dosť škaredá modrina. Po čase menila farbu a zmizla. Dcéra tvrdila, že nevie o tom, že by sa buchla, alebo si to niečim spôsobila.

Potom som ju sledovala, či sa jej aj niekde inde netvoria modriny. No mala len bežné na nohách. Dnes som jej opäť našla modrinu približne na tom istom mieste, len menšiu.

Môže ísť o nejaký vážny problém?

Alebo si to neúmyselne robí napr. pri kreslení?

Ďakujem

Dobrý deň,

to Vám takto neviem povedať aká je to modrina a prečo vznikla. Ak by sa robili dcérky na tele modriny po malej traume, alebo len tak, je určite potrebný odber krvi, aby sa vylúčili vážnejšie ochorenia.

Ak sa modrina spravila na tom istom mieste a nerobia sa inde skôr mi to príde, že naozaj podvedome niečo na to miesto tlačí, čo spôsobí modrinku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas