Akú modrofialovú vyrážku má moje dieťa na tváričke?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň,

mojej 18 mesačnej dcérke sa pod očkom vyhodila vyrážka. Má ju už asi tri týždne a nemizne. Nezväčšuje sa, ale mení farbu. Dnes je taká modro- fialová.

O aký problém ide?

Máme navštíviť lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať o čo ide. Ja by som si to odsledovala - ak nekrváca, nesvrbí, nerozširuje sa je pravdepodobné, že zmizne sama.

Neviem prečo nastala zmena farby - či si dcérka do toho ide ručkami a spravila sa pod vyrážkou modrinka, alebo môže ísť o nejaký cievny névus.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas