Akú vodu môže piť 5 mesačné bábätko?

Zodpovedané
21. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitného režimu 5 mesačného bábätka.

Je potrebné mu dávať prevarenú dojčenskú vodu, alebo stačí prevarená voda z vodovodného kohútika?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

5 mesačné dieťa,ak je kojené nemá piť vodu - stačí mu mlieko.

Ak je na umelej formule, taktiež nie, ALE ak už je zároveň prikrmované (čo už 5 mesačné deti na umelej formule začínajú byť) tak až vtedy je vhodné začať pridávať vodu do stravy.

Takže, ak už ste začali dávať aj mixované príkrmy, tak vodu je vhodné prevárať do roka. Stačí tá z kohútika - prevarená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas