Akú zmenu odporúčate v strave môjho 7 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn má posledný mesiac a pol zvláštne stravovanie.

Spi od 19:30 do 07:30. V podstate vždy prespí v noci 12 hodín s tým, že papá väčšinou rovnako 00:00 - 1:00 a potom okolo 4:00 - 5:00. To vypije 2x 120 ml.

Keď vstane o 7.30, tak asi hodinu nechce ešte mlieko, takže papá cca hodinu po zobudení.

Od rána potom nechce jesť až do cca 14 - 15tej. Najskôr som si myslela, že bojkotuje s príkrmom. Ale on ho zje, ale až takto neskoro. Ak by som mu dala mlieko, o som dávala, lebo som si myslela, že je hladný a nechce len príkrm, tak už príkrm nezjedol do večera. Aj keď som mu skúšala dávať po 2,3,4 hodinách.

A po príkrme zase nie je hladný a vydrží až do večerného kúpania.

Dnes jedol takto:
09:30 mlieko
14:30 príkrm cca 150 g
17:00 slivka 1 ks
19:30 mlieko 180 ml
a v noci bude 2x mlieko 120 ml.
Pomedzi to mu stále dávam vodu, tú vypije cca 150 ml za deň.

Skúšala som mu dať menej mlieka v noci, ale potom nevie zaspať a plače. Keď mu dávam kašu na večeru, tak zje jednu - dve lyžičky.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám skúšať ponúkať jedlo v správny čas.

Toto jedlo, čo ste napísali mu už ako 7 mesačnému nestačí, treba aby mal mäsovo-zeleninový príkrm, lepok. Treba trpezlivo skúšať, je to iba prechodný bojkot.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas