Aký je Váš názor na krvné výsledky mojej 8 ročnej dcéry?

Zodpovedané
28. dec 2019

Dobrý deň,

mojej 8 ročnej dcére boli robené odbery kvôli alergológii.

Keďže sú sviatky, tak na vysvetlenie musíme čakať do štvrtka.

Môžu mať zvýšené hodnoty niečo spoločné s glukózou?

Aký je Váš celkový názor na výsledky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

žiadny z výsledkov nehovorí nič o možnej alergii.

Ma zvýšenú glykémiu - bol odber nalačno? Nepila pred ním čaj s cukrom? Zároveň ma zvýšený kreatínin, ktorý môže byť zvýšený u športovcov po športových výkonoch, alebo pri dehydratácii, či problémoch s obličkami. Je zvýšený minimálne, netreba sa báť, ja by som zopakovala odber o týždeň.

Kyselina močová býva zvýšená pri nadmernej konzumácii kalorického jedla (mäso, alkohol) a súvisí s kardiovaskulárny rizikom. Ak má dcéra nadváhu, je nutné redukovať hmotnosť. Zvýšená kyselina močová súvisí aj s ochorením dna, ale to nebýva úplne typický v detskom veku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas