Aký je Váš názor na nočné pitie mlieka 14 mesačným dieťaťom?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nočného jedenia.

Moje 14 mesačné dieťa papá v noci mliečko. Celkovo ho vypije dosť. Na raňajky 120 ml, na večeru 220 ml a v noci 2 x 120 ml. Keď mu dám v noci vodičku, tak mrnčí a nespí.

Aký je Váš názor na nočné pitie mlieka 14 mesačným dieťaťom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ide o to ako dieťa papá cez deň, ako priberá, prospieva.

Zubári to samozrejme neodporúčajú, ale stále lepšie ako dávať sladký čaj!

Táto dávka mlieka je na batoľa privysoká - odporúčané dávky sú do 500 ml mlieka (ale tam sú zarátané aj jogurty, mliečne kaše). Vaše deiaťatko má čisto iba mlieko na pitie 580 ml, čo už je viac ako odporúčaná dávka.

Čo večeria okrem mlieka? Možno robíte chybu v tom. Ak nie, tak asi budete musieť prežiť zopár nocí plaču, kedy dieťatku ponúknete aspoň namiesto jednej dávky mlieka vodu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas