Aký je Váš názor na očkovanie MMR po ovčích kiahňach?

Zodpovedané
1. aug 2019

Dobrý večer,

zaujímal by ma Váš názor na očkovanie MMR po prekonaní ovčích kiahni. Synčekovi včera odpadla posledná chrasta a naša pediatrička ma tlačí do očkovania, s ktorým ja nie som stotožnená. Počas kiahni mal horúčky a dosť veľký výsev.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ prebiehalo ochorenie bez závažných komplikácií, tak interval 2 - 3 týždňov po zahojení poslednej vyrážky je postačujúci. Horúčky a výsyp je normálny priebeh - bez komplikácii.

O očkovaní vždy rozhoduje lekár, ktorý dieťatko priamo pred očkovaním vyšetrí a zhodnotí, či očkovať môže, alebo ešte treba čakať.

Nebojte sa, pani doktorka vie, čo robí 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas