Aký je Váš názor na pitie mlieka a jedenie mliečnych výrobkov počas detských ochorení?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

panuje názor, že mlieko zahlieňuje, ale objavujú sa už i štúdie/názory, ktoré toto tvrdenie vyvracajú.

Aký je Váš názor na pitie mlieka a jedenie mliečnych výrobkov počas detských ochorení?

Mám na mysli bežné prechladnutia spojené s kašľom, upchatým nosom a podobne.

Ďakujem

Dobrý deň,

mlieko nezahlieňuje.

Neexistuje relevantná štúdia, ktorá by to potvrdzovala. Jedenie mliečneho teda nie je problém. Ak priamo nesúvisí s liečbou - niektoré lieky nie je vhodné užívať s mliečnymi produktami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas