Aký je Váš názor na sťahovanie predkožky u 20 mesačného chlapca?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

syn má 20 mesiacov a od 1 roku mu sťahujeme predkožku vždy vo vani alebo po kúpeli. Problém je, že pri sťahovaní mu žaľuď vôbec nevidno. Dierka je strašne maličká.

Doktorka nám povedala, že keď sa to nezlepší, tak nás v lete pošle k urológovi. Bojím sa, že mu budú musieť robiť obriezku.

Nie je to skoro?

Môže sa dierka ešte zväčšiť, aby sa dal stiahnuť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do leta môže predkožka "povoliť". Stáva sa to bežne, že zrazu predkožka povoľuje zo dňa na deň viac a viac. Do leta teda času dosť.

Každý lekár má inú prax. Zvyknem až po 3. roku radiť konzultáciu u urológa. Dá sa ešte cestou OL predpísať kortikoidná masť a robiť synčekovi kúpele v sleze, ak by sa predkožka do 3. roku nehýbala.

Obriezka je posledná možnosť a nebýva taká častá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas