Aký je Váš názor na vyhádzané telo môjho 5 ročného syna?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

náš synček bol v piatok na 5 ročnom očkovaní. V nedeľu sa vyhádzal. Bolo to dva dni po očkovaní. Svrbelo ho to a opuchla mu vrchná pera. Išli sme na pohotovosť, kde mu dali čipok a Dithiaden. Povedali nám, že súvis s očkovaním to nemá.

Čipok zabral na 48 hodín a potom v utorok dostal tú žihľavku. Išli sme k doktorke a tá to uzavrela ako potravinovú alergiu na cukrovú vatu, ktorú jedol v sobotu. To bolo deň po očkovaní. Syn je stále vyhádzaný.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

urtikálne vyhádzanie aké má synček, naozaj nemá súvis s očkovaním. Môže ísť o alergickú reakciu na podnet. Často sa však nepodarí zistiť o čo presne ide.

Synčekovi by som dávala nejaké antihistaminikum prechodne aspoň týždeň - Zenaro alebo Zodac. Potom kontrola.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas