Aký kožný problém má moja trojmesačná dcérka?

Zodpovedané
1. máj 2021

Dobrý deň,

dcéra má 3 mesiace a už skoro 2 mesiace bojujeme (neúspešne) s ekzémom, resp. vyhádzaním sa. Chodíme aj kožnej lekárke, máme už 2 mastičku, ale vždy zaberie len na chvíľku. A potom to má opäť.

Myslela som si, že má atopický ekzém po mužovi, ale vyzerá to inak. Začína to vždy drobnými pupienkami a prejde to do fľakov. Dcéra nie je dojčená, takže z mojej stravy to mať nemôže.

Na odporúčanie kožnej lekárky sme vysadili aj harmančekový čaj, lebo vraj je to silný alergén. Odstránila som aj perie z jej blízkosti, ale nič sa nezmenilo..Premasťujem ju aj 3 - 4x denne. 2 dni to ma pekné a zrazu sa jej to vyhodí zase. Takto sa to stále opakuje. Testy z krvi na alergiu má negatívne.

O aký problém ide a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

harmančekový čaj naozaj v strave dojčaťa do 4 mesiacov nemá čo robiť. Testy z krvi na alergiu myslíte IgE protilátky na alergiu na BKM? Lebo teda to by ma napadlo.

Neprehrievate ju tak, že sa dcérka spotí a spravia sa jej preto kožné lézie? Ak spinká, v akej teplote (optimum 20st), je v perinke, alebo iba v pyžamku? Nedávate ju na slnko cez deň?

Pridala by som probiotiká Probiofix baby.

Neviem, či pridávate niečo do kúpeľa alebo nie. Nemôžem Vám viac poradiť, nakoľko ste v sledovaní špecialistu kožného lekára, ktorý kožný nález viackrát videl a ja len cez internet nemôžem nadobudnúť toľko informácii.

Neviem, či ste skúšali ovsený kúpeľ alebo kúpeľ v ľahkom hypermangáne (na atopický ekzém v ovsenom kúpeli nie).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas