Aký liek pomôže 16 ročnému dieťaťu na dlhotrvajúci vlhký kašeľ?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

syn má 16 rokov a je silný alergik. Pred týždňom a pol mu veľmi začali stekať sople na priedušky a vznikol z toho hrozný vlhký kašeľ, ktorého sa ťažko zbaviť. Vybral už Ambrobene, no nepomohlo.

Teraz má Solmucol prášok, ale tiež nezaberá. Nevie sa celý deň dokašľať a ani poriadne nadýchnuť. Keď kašle, tak hlieny idú von veľmi pomaly.

Aký liek mu pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

lieky, ktoré má sú fajn, ale treba podporiť aj vykašliavanie inhaláciou Vincentky a nosnými preplachmi.

Vincentka Nasalis koncentrát

Vincentka Nasalis koncentrát z prírodnej liečivej silne mineralizovanej, jódovej, uhličitej minerálnej vody.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas