Aký má byť odstup medzi dávkami pre deti 5 - 12 rokov, ak dieťa po prvej dávke prekonalo Covid-19?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

dcéra má 11 rokov a 19. januára bola očkovaná prvou dávkou vakcíny proti Covidu-19.

27. januára mala príznaky. Spravili sme jej test a bola pozitívna (bola v karanténe, spolužiačka mala Covid-19). Dcéra mala mierny priebeh, iba dva dni teplotu okolo 38°C, bolesť hrdla, bolesť hlavy.

Ochorenie sme len mailom hlásili lekárovi, pretože mal obmedzenu dobu ordinácie a potom už aj zastupovanie.

4. februára mala ešte na teste tieň, 6. februára už mala negatívny test.

Na 9. februára mala pozvánku na druhú dávku očkovania, ale to som jej o mesiac posunula.

Aký má byť odstup medzi dávkami v očkovaní pre deti 5 - 12 rokov, ak dieťa po prvej dávke prekonalo Covid-19?

Je potrebné, aby sa ešte zaočkovala aj druhou dávkou, aj keď teraz Covid prekonala?

Ak áno, na aký termín jej mám očkovanie presunúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, hľadala som dlhšie odpoveď na túto otázku. Očkovanie samozrejme je vhodné napriek prekonaniu, cca po 4 týždne od posledných príznakov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas