Aký máte názor na dovolenku v Turecku s dvojročným dieťaťom?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

v septembri 2020 bude mať dcérka presne 2 roky a chcem s ňou ísť na dovolenku do Turecka. Je riadne očkovaná podľa povinného očkovania.

Chceme ísť mimo sezóny, keď nebude až také teplo.

Je Turecko vhodná krajina pre dvojročné dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že pre dvojročné dieťa je už dovolenka pri mori mimo najväčších tepiel "v pohode". Len treba dvakrát zvážiť akú stravu dieťatku vyberať.

V Turecku by som úplne neverila mäsu (už opakovane som sa stretla s Campylobacterom "doneseným" z Turecka) a ovociu, ľadu a lokálnym malinovkám. Nie je tam optimálna voda.

Čiže z tohto hľadiska má pre mňa väčší význam ísť niekam, kde sama pre dieťa varíte a teda viete, čo dostanete na tanier. Ale všetko sa dá vždy nejako vyriešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas