Aký máte názor na hrčku, resp. uzlinu za uchom dieťaťa?

Zodpovedané
28. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojročného syna. Prekonal kiahne a za uchom som mu našla hrčku. Je atopik a užíval Herpesin.

Hrčka, resp. uzlina je vo veľkosti fazuľky, je nebolestivá na dotyk a trochu pohyblivá. Na odporúčanie doktorky som mu to natierala skoro mesiac octanom a žiadna zmena. Vraj sa vstrebe časom. Má to už 3 mesiace a žiadna zmena.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

taký istý názor - uzlinka časom zmizne. Dá sa to sledovať sonograficky, ale ak je inak synček v poriadku zbytočne by som ho nezaťažovala vyšetrovaním a sledovaním u lekárov.

Natieranie octanom je neúčinné, uzlina sa zmenší keď lymfatický systém usúdi, že sa zmenšiť má, krémy na to nie sú.

Ak by sa uzlinka zväčšovala, opuchla, očervenela, bola bolestivá tak vyšetrenie sonom hneď.

Celá odpoveď je stavaná na tom, že predpokladám, že máte absolvované všetky základné očkovania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas