Aký máte názor na očkovanie proti kiahňam?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

mám dvojročné dvojčatá a rozmýšľam nad očkovaním proti kiahňam.

Aký máte na toto očkovanie názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

som za. Jednak si dieťatko vytvorí celoživotnú imunitu, nebude mať v staršom veku rôzne nežiaduce prejavy (pásového oparu), jednak neochorie a neriskujeme (nie celkom výnimočné) prechodné poruchy imunity a zvýšenú chorobnosť po kiahňach a jednak rodič nemusí byť s dieťatkom 3 týždne doma na OČR.

Očkovanie odporúčam s vakcínou MMR, čo ste síce premeškali, ale očkovať sa môže kedykoľvek aj osamote.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas