Aký máte názor na odporúčané očkovania u detí?

Zodpovedané
14. júl 2020

Dobrý deň,

mám 7 mesačnú dcérku a štvorročného syna. Dcérka má za sebou prvé dve dávky Hexa a Prevenar + Rotarix. Syn má všetky povinné očkovania a v priebehu mesiaca ideme na preočkovanie na MMR. On Rotarix nedostal.

Ktoré odporúčané očkovania sú podľa Vášho názoru vhodné, aby dieťa malo?

Ovčie kiahne neplánujem dávať. Nechcem to samozrejme preháňať, ale som opatrná a nechcem nič podceniť. Syn chodí už aj do škôlky. S našou pediatričkou sme zatiaľ tieto očkovania veľmi nerozoberali.

Aký máte názor na očkovanie proti žltačke, kliešťovej encefalitíde, meningokokom a tuberkulóze?

Je možné podať aj nejaké odporúčané očkovanie spolu s preočkovaním na MMR?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčané očkovania sú vždy na rodičoch.

Ja ako rodič mojich detí som za tieto: rotavírus, ovčie kiahne, meningokoky.

TBC a kliešťová encefalitída ak nie ste v ohniskách nákazy, tak je podľa mňa zbytočná. Žltačka ak necestujete do krajín, resp. zasa nie ste v ohniskách, tak tatiež.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas