Aký máte názor na podávanie probiotík po prvom roku?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom podávania probiotík po prvom roku. Syn je na umelom mlieku a na normálnej pestrej strave. Stolicu má 2x denne a je zdravý. Probiotiká mu nedávam asi od polroka, keďže už nemal ťažkosti s vyprázdňovaním. Známi mi tvrdia, že je dobré ich podávať Syn má trošku väčšie bruško.

Aký je Váš názor?

Do akého veku je potrebné ich podávať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie je to potrebné vtedy, ak papá kyslomliečne výrobky (biely jogurt, acidko, prípadne aj kapusta atď) a nechcete riešiť žiadny problém s trávením.

Preventívne podávanie probiotík nie je nevyhnutné po prvom roku života.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas