Aký máte názor na použitie Emla náplastí pred očkovaním?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

o mesiac máme absolvovať s dcérkou prvé povinné očkovanie v 3. mesiaci života. Chcela by som sa spýtať na Váš názor použitia náplastí Emla pred očkovaním. Zatiaľ mi mamičky potvrdili len dobré skúsenosti s týmito náplasťami. Vraj ich bábätka lepšie znášali očkovanie. Zároveň som sa na internete dočítala, že sa môže toto anestetikum dostať pri vpichu do kože.

Môže to mať nejaký vážny vplyv na zdravie dieťaťa?

Aký je Váš názor na použitie týchto náplastí?

Kam sa pichajú tieto prvé 2 vakcíny?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

osobnú skúsenosť nemám.

Nakoľko deti nehovoria, neviem povedať ako účinné sú. Deti totiž plačú nielen kvôli samotnému vpichu a pársekundovej bolesti, ale aj preto, že ich chytá cudzí človek. Cítia sa nekomfortne, boja sa.

Väčšinou to ale náruč matky, prípadne dojčenie veľmi rýchlo vyriešia a už v ambulancii dieťa plakať prestane.

Lokálne pôsobiace anestetikum nemôže mať žiadny závažný vplyv na zdravie dieťaťa. Vakcíny sa pichajú do stehienok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas