Akým liekom na prírodnej báze môžem ukľudniť nervózne 22 mesačné dieťa?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

mám 22 mesačného chlapčeka, ktorý je cez deň veľmi hyperaktívny. Má asi obdobie vzdoru, ale je to pre mňa veľmi ťažké. Manžel chodí na týždňovky a a som sama na neho. Dosť sa cez deň hádže po zemi. Nepozerá na to, či je to asfalt alebo betón.

Upozorňujem ho a hovorím mu, že si ublíži. Hádže sa, začne vrieskať, bije ma s predmetmi. Mám ho problém udržať na rukách. Hanbím sa s ním niekam ísť.

Akým liekom na prírodnej báze ho môžem ukľudniť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem o žiadnom lieku, ktorý by pomohol na obdobie vzdoru. Ani o lieku a ani o prírodnom prípravku. Je to dieťatko so svojím temperamentom a asi sa nedá nič. Iba ho prijať a pracovať s tým, čo bolo nadelené.

Niekedy pri niektorých diagnózach typu ADHD sa skúšajú dávať omega-3-mastné kyseliny, tak môžete vyskúšať nejaký prípravok, kde sú. Musí byť pre jeho vekovú kategóriu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas