Bábätko v brušku má väčší močový mechúr. Čo to znamená?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom zatiaľ ešte nenarodeného dieťaťa. Dnes mi doktor na poradni povedal, že bábätko má väčší močový mechúr a bude hneď po pôrode operované.

Čo to bude znamenať pre dieťa?

Bude normálne ako aj iné detí?

Bude mať nejaké problémy?

Som ešte len v 36. týždni a predpokladám, že sa narodí veľmi maličké, keďže som za celé tehotenstvo veľa nepriberala.

Ďakujem

Dobrý deň,

pýtať sa musíte lekára, ktorý Vám informáciu oznámil. Bohužiaľ, jednak nie som odborník na prenatálne ochorenia a jednak z toho, čo ste napísali neviem aká je diagnóza (aby som to vedela pozrieť v literatúre).

To, že ste nepribrali nemusí nijako súvisieť s váhou dieťatka. Tá sa kontroluje na každej poradni, takže musíte vedieť koľko približne dieťatko má gramov momentálne a teda či priberá ako má. Ak by nepriberalo boli by ste sledovaná v poradni rizikovej tehotnosti

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas