Bol záklon hlavičky v poriadku?

Zodpovedané
1. júl 2020

Dobrý deň,

máme týždňové bábätko a pri podávaní plienky, keď mal 4 dni som mu nechtiac nepridržala hlavičku. Zakymácala sa dozadu. Správa sa normálne, ale známa ma vystrašila, že to môže mať následky v budúcnosti najmä ohľadom krčnej chrbtice.

Je to naozaj pravda?

Druhá moja otázka opäť súvisí s hlavičkou. Synček zaspal v noci na mne. Snažím sa ho prekladať do postieľky, ale nakoľko zatiaľ ma obrátený režim, tak niekedy sa mi to nepodarí. Ráno sme sa zobudili a drobec mal hlavičku zaklonenú, ale podopretú o mňa.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

to sa naozaj stáva, netreba sa báť, následky by to nemalo mať žiadne.

Čo sa týka spánku, hlavička má byť vo vodorovnej polohe - najlepšie zabezpečíte na postieľke. Takže tu si dávajte pozor, aby sa to neopakovalo. Jednorázovo sa však neobávajte, synčekovi ste neublížili.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas