Budú dcérke strhávať necht?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

mám 14-ročnú plavkyňu, ktorá dostala nechtovú mykózu na nohách. Pravdepodobne ju chytila na plavárni. Hanbila sa však prísť za mnou, nevedela čo to je, neliečilo sa to.

Včera za mnou prišla a celý necht na palci vyzerá byť postihnutý (je celý fľakatý). Mám pocit, že necht zhrubol aj na ukazováku. Je to ťažké povedať, nakoľko má dosť zdeformované nechty z baletu.

Objednala som ju hneď ku kožnej, dostali sme termín na začiatok septembra. Zatiaľ natierame Canespor krémom a zakúpila som v lekárni Loceryl lak.

Mám dcérku pripraviť na to, že jej necht na palci budú musieť strhnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemusia ho strhávať. Nezabúdajte aj na dezinfekciu ponožiek a topánok popritom čo robíte. Možno to zaberie a nebude nutná ani celková liečba tabletkami.

Uvidíte v septembri.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas