Čím nahradiť nočné mliečko?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

môj 9-mesačný syn odmieta už 3 mesiace čaj a vody vypije veľmi máličko. S mliekom máme problémy už pár mesiacov. Ešte sme mu ani príkrmy nedávali a nevedela som ho do neho dostať cez deň. Len v noci v polospánku. Chlapec stále plakal a plakal.

Teraz cez deň zje aj krupicu, pudingy a aj polievky. Keď sa v noci zobudí, tak do neho nič dostanem. Je hore každú chvíľu. Zúbky mu idú, už ma jeden vonku do polovičky.

Ako a čím môžeme nahradiť nočné mliečko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

má v strave aj mäsovo-zeleninový príkrm? To by mal byť základ, rovnako tak nejaké ovocie.

Čo sa týka mlieka, v tomto veku by dieťa malo mať v strave ešte aspň 500 ml mlieka, resp. mliečnych produktov. Viete ich nahnať vo forme mliečnej kaše, jogurtu, sporadicky (1-2x týždenne) syr.

Skúšali ste mliečko dávať po lyžičkách prípadne z pohárika napríklad pred spaním? V noci nemusí nutne piť mliečko - ale zrejme otázku staviate na tom, že to doteraz bola jediná alternatíva ako do neho dostať mliečko ako také.

Je ťažko niečo radiť, musíte len skúšať. Možno iná značka mlieka, iná teplota, iná forma podania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas