Čo by malo vedieť ročné dieťa a na čo si mám dať pozor ohľadom jeho vývinu?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vývinu ročného dieťaťa.

Čo by malo dokázať ročné dieťa?

Mám dávať pozor na jeho chodidla, aby neboli vpadnuté?

Čo by som nemala zanedbať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi individuálne a rozsiahle. Ak chcete skôr napíšte, čo robí a ja Vám napíšem či je to už typické alebo nie.

Ale tak zhruba: sedí, 4nožkuje, stojí, začína robiť kroky, začína prstom ukazovať na veci, vie uchopiť predmety medzi palec a ukazovák, začína rozprávať prvé slová, napodobňovať zvuky zvierat, auta, melódiu reči.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas