Čo je príčinou nadmerného slinenia u dieťaťa pri chorobe?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

môj 2,5-ročný syn má druhý týždeň miernu chorobu, je bez teploty. Začal pokašliavať a potom aj sopliť. Soplíkov sa ešte úplne nezbavil.

Trápi ma však jeho nadmerné slinenie. Prerezané zúbky má už všetky. Príde mi to ako keby si odvykol od dýchania nosom. Stále má pootvorené ústa a vytekajú mu sliny.

Je to normálne?

Čo by mohlo byť dôvodom?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvod môže byť naozaj aj dýchanie ústami, ktoré je pravdepodobne spôsobené prechodným zväčšením nosnej mandle (čo je pri ochoreniach typické). Môže trvať do mesiaca po ochorení.

Je otázne, či v dutine ústnej nemá napríklad aj afty alebo iné lézie, ktoré by mohli spôsobovať väčšie slinenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas