Čo je príčinou zelených soplíkov?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra má zelené soplíky a vlhký produktívny kašeľ. Začalo to ako bežná nádcha, potom prišli zelené soplíky. Trvá to už asi tretí deň. Dávam jej Solmucol. U lekárky sme neboli.

Čo spôsobuje, že soplíky sú zelené?

Ako to treba riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zelené soplíky väčšinou indikujú možné bakteriálne pôsobenie.
Preto u detí robíme výter nosa a pri pozitivite výsledku výteru a kliniky dávame v prvej línii lokálne antibiotiká (Pamycon).

V prípade vysokých horúčok a pozitívnej zápalvoej aktivity aj celkové antibiotiká (sirup, tbl.).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas