Čo mám robiť, keď si 10 mesačná dcérka nechce dať odsať sopeľ?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

mám 10 mesačnú dcérku, ktorá má dnes od rána soplíky a kašle. Dávam jej Nasivin 0,01% a Stoptusin. Problém je, že ona mi nedovolí odsávať hlieny. A to ani servítkou a ani odsávačkou. Teploty nemá.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak jej vadí v dýchaní, tak tie hlieny musia ísť preč. Ak nevadí v dýchaní, tak "nejako" výjdu aj samé.

No je ešte jeden spôsob. Nie je úplne vábny, ale čo matka neurobí pre dieťa (hovorí zo mňa skúsenosť) - vysať sama ústami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas