Čo môže spôsobiť skoršie uzatvorenie fontanely?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobre deň,

moja trojmesačná dcérka mala v novembri hlavičku 36, v decembri 38 a teraz v januári 39. Doktorka na to nepovedala nič.

Je to v poriadku?

Ak sa uzatvorí skôr, čo to môže spôsobiť?

Ako tomu zabrániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

obrázok mi nenapovie nič o veľkosti fontanely. Tá sa kontroluje spolu s rozmerom hlavičky na to, aby sme vedeli, že hlavička rastia ako má, že sa vyvíja centrálna nervová sústava.

Rozmery hlavičky vyzerajú byť v poriadku. Pokiaľ nedávate viac vitamínu D ako je určené, predčasný uzáver je vysoko vysoko nepravdepodobný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas