Čo môže trápiť moje 3-týždňové bábätko, keď mrnčí aj vyše hodiny?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

mám doma 3-týždňové bábätko. Zo začiatku spinkalo pekne, no posledné dni sa pri zaspávaní aj hodinu mrví, pučí, chrčí, vydáva všelijaké zvuky, očká má jemne pootvorené. Keď sa začne mrviť, potom ich zatvorí. Neplače. Robí to aj nad ránom, vie takto premrnčať aj hodinu v postieľke, s tým, že zase zaspí. Je plne dojčené.

Čo ho môže trápiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ho trošku pobolievať bruško. Potrebuje sa ponaťahovať a vyprdkať, aby si uľavilo.

V podstate mu môžete pomôcť tak, že v bdelom čase ho budete pekne dávať na bruško, budeete ho kŕmiť na požiadanie, dávať odgrgnúť. Plus cvičiť s nožkami, keď je vyzlečené v polohe na chrbte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas