Čo nám odporúčate, keď sa 6 mesačné bábo ešte nepretáča na bruško?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

moje 6 mesačné dieťa sa rutinne nepretáča na bruško. Nechtiac sa mu to párkrát podarilo. Nezapiera sa na ruky v polohe na brušku.

Máme to riešiť s lekárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

a aký je ostatný psychomotorický vývin? Dáva sa na boky? Načahuje za hračkami? Na chrbátiku má nohy v puse, nad podložkou? Ako sa mu páči poloha na brušku? Tu majú byť odpovede kladné.

Nelietadielkuje veľa? Tu má byť odpoveď nie, nelietadielkuje veľa.

Pokiaľ je ostatný PMV v poriadku, tak sa nemusí nutne pretočiť v 6. mesiaci. Ak by sa dieťa nepretočilo do 7. mesiaca, riešila by som to s fyzioterapeutom.

Ak nie je ostatný PMV v poriadku, je vhodné riešiť hneď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas