Čo odporúčate pre dvojtýždňové bábo, ktoré nepriberá?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

váha môjho dvojtýždňového synčeka sa zastavila. Po týždni doma nič nepribral. Schudol 20 g. Mám problém s refluxom, preto pije Nutrilon AR. Mlieko znáša dobre, negrcká. Ale nepriberá. Máva často stolicu a aj koliky.

Aké probiotiká nám odporúčate?

Je ešte niečo, čo nám môžete odporučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má koliky, tak probiotiká Biogaia. Pri refluxe sú dôležité najmä režimové opatrenia - mať ho vo vertikálnej polohe 20 min po nakŕmení, netriasť, nehopsať, nechať dobre odgrgnúť (aj v noci).

Neprebaľovať po kŕmení hneď. Ideálne ak nekaká po kŕmení, tak prebaľovať pred kŕmením. Postieľku dať na spánok do 45 stupňového uhla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas