Čo pomôže 3-týždňovej dcérke na pľuzgier v ústach?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

dcérka má 3 týždne a je plne dojčená. Dnes som si všimla, že má vzadu na podnebí jeden biely pľuzgierik. Čítala som o tom, že by mohlo ísť o nejakú baktériu, ktorú môžem prenášať ja na ňu počas dojčenia. Mávam totiž bolesti prsníkov, keď sa mi plnia prsia v oblasti pod pazuchami. Keď sa prisaje na jeden prsník, tiež mám bolesti.

Čo pomôže dcérke na ten pľuzgier?

Akého lekára by som mala navštíviť ja?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť pri naplnení prsníkov nie je dôvod na návštevu lekára. Je to bežné. Pľuzgier treba ukázať obvodnému lekárovi, neviem sa k tomu vyjadriť bez vyšetrenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas