Čo pomôže na soplík u 14 mesačného chlapca?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

14 mesačný synček je od utorka chorý. Boli sme u doktorky, mal horúčku 38,6°C, hnačky, kašeľ. Dostal Sinupret kvapky, Hylak a prášok na hnačku. Od štvrtku sa stav zlepšil, teplota nie je a ani hnačky. Iba kašeľ sa zhoršil a pribudli soplíky. Tečie mu z nošteka. Skúšala som odsávať, ale nejde mu to a nechce si dať odsať. Je nervózny, plačlivý.

Nemôže to mať zo Sinupretu?

Čo by ste odporučili na soplík?

Ďakujem

Dobrý deň,

izotonicku morskú vodu, aplikovať 5x denne (napr. Aliamare), potom noštek vyfúkať alebo odsať. Do vyčisteného nošteka 3x denne kvapku Nasivinu 0,025%.
Kašle kvôli zatekajúcemu hlieny, na spánku mu vykladajte pod hlavičkou.

Sinupret môžete ďalej podľa odporúčania lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas