Čo pomôže pri odplienkovaní skoro 3-ročnej dcéry?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

už asi 3 - 4 mesiace sa snažím odplienkovať dcérku, ktorá bude mať v decembri 3 roky. Zatiaľ sa ani raz sama nevypýtala. Skúšala som aj 7-dňovú odplienkovaciu metódu, ale bezúspešne.

Keď sa pocikala a bola mokrá, vôbec jej to nevadilo. Nočník a redukciu na WC neodmieta. Keď ju pravidelne posadím na nočník ja, tak nemá problém vykonať malú a ani veľkú potrebu. Cez obedný spánok sa nepocikáva asi od 1,5 roka. Keď jej vysvetľujem, že je už veľké dievčatko a mala by sa pýtať na nočník sama, vôbec ma nevníma. Keď sa jej spýtam, či sa jej chce cikať, vždy povie, že nie. Nezaberajú ani pochvaly, odmeny, knižky o nočníku.

Čo ešte môžem urobiť?

Mám stále pokračovať v tom, že ju budem dávať sadať na nočník?

Alebo to nejaký čas neriešiť, nechať jej plienku a vôbec jej nočník nepripomínať?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som ju stále dávala pravidelne na nočník (nakoľko ho neodmieta a pekne na ňom robí čo treba) a vysvetľovala ďalej, že nabudúce sa môže vypýtať sama...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas