Čo robiť, aby si dieťatko odvykalo od ulitky?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

asi po 3 týždňoch od narodenia dieťatka sme zaviedli ulitku. Krásne v nej spinká a v noci sa prebudí najviac 2x. Aktuálne má dieťatko už 5 mesiacov, ale nejako sa nám ho nedarí od ulitky odučiť. Využívame ju iba na noc. Keď ju nepoužijeme, tak je dieťatko hore každých 20 minút. Zároveň som si všimla, že sa už pretáča na bruško, ale zatiaľ nikdy v priebehu noci.

Je to v poriadku, že sa pretáča len počas dňa?

Môžeme očakávať, že si dieťatko od ulitky prirodzene odvykne, keď odíde Morov reflex?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku, že sa pretáča iba cez deň. V noci mu to asi nejde, keďže je v ulitke.

Nemyslím si, že si dieťa prirodzene odvykne. Asi je treba intervenovať zo strany rodičov. Je na to vhodný čas. Možno začať veľmi postupne - najprv iba 1 ručku dať voľnú, po 4 dňoch aj druhú, potom dať spací vak. Prípadne kúpiť prechodné zavinovačky, kde má dieťatko voľné ruky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas