Čo robiť, keď bábätku nezmiznú soplíky ani po týždni?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

moje 5-mesačné dieťatko má už 6. deň bezfarebné soplíky. Niekedy má problém s jedením, nakoľko sa mu v nošteku hromadia hlieny. Tiež mu aj zatekajú do hrdielka, pretože kašle a občas ho ako keby napne na vracanie. Počas spánku sa začal potiť. Pravidelne mu dávam inhalovať Vincentku, odsávam soplíky, aplikujem do nošteka morskú vodu a snažím sa mu popri UM dávať aj viac vody alebo čaju. Chodím s ním aj na prechádzky, zatiaľ je bez teploty. Nezdá sa mi však, že by sa to nejako zlepšovalo.

Je možné mu ešte nejako pomôcť, alebo treba už zájsť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

zájsť k lekárovi nie je nutné a v tejto chrípkovej a RS sezóne by som to ani nedoporúčala. Je to bežný stav, že soplík trvá dlhšie ako pár dní. Treba iba vydržať, nastavený režim liečby máte naozaj veľmi dobre. Najmä pred spánkami a kŕmeniami sa snažte po aplikácii morskej vody soplíky odsávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas