Čo sa vyšetruje na gastre u 2-ročných detí?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

myslela som si, že moja skoro 2-ročná dcéra má alergiu, intoleranciu na kravskú bielkovinu, laktózu. Keď vypila plnotučné mlieko, zjedla kyslú smotanu, jogurty či syry, mala kyslo zapáchajúcu, riedku stolicu, aj suché fľaky po nohách. Vysadili sme tieto výrobky a všetko bolo v poriadku.

Absolvovala som s ňou alergologické vyšetrenie a z krvi jej nezistili žiadnu alergiu. Vraj v prípade problémov sa máme obrátiť na gastro.

Čo by jej na gastre mohli zistiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ mala robené vyšetrenia z krvi, tak vlastne neviem, či by na gastre odporučili niečo iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas