Čo spôsobilo hrčku pod bradavkou u 4 týždňového bábätka?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň, 🙂

dnes som si všimla, že synček má pod ľavou bradavkou pohyblivú hrčku s priemerom asi 2 - 3 cm (prikladám foto, ale nie je to dobre viditeľné). Syn je plne dojčený. Naša pediatrička má ešte týždeň dovolenku a k zastupujúcej ísť nechcem.

Čo to mohlo spôsobiť, resp. ako postupovať?

Ďakujem za odpoveď🙂.

Dobrý deň,

pravdepodobne ide na klasickú reakciu - zdurenie prsníčkov pri dojčených detičkách, pod clonou matkiných hormónov. Do roka je to pomerne bežné. Treba ukázať pani dr na ďalšej poradni a ozrejmí Vám, či ide o toto - nie je potrebný v tom prípade žiaden špeciálny postup...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas