Čo znamená bolesť v pravom boku a zvýšená teplota u 6 ročnej dcérky?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcérka sa už pár dní sťažuje na bolesť v pravom boku. Nebolí ju to stále, ale len v intervaloch. Pár hodín sa normálne hrá a potom príde, že ju to zase bolí a zase prestane. Dnes má aj trochu zvýšenú teplotu.

Doma máme momentálne Covid-19, ale ona je stále negatívna. Nepripadá mi to ako príznak Covidu.

O aký problém môže ísť?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o príznaky Covidu. Tie sú aj zo strany tráviaceho traktu a môžu sa prejavovať počiatočnou bolesťou bruška a navyše aj ak je zároveň zvýšená teplota.

Pokiaľ bude horúčka, znižujte ju, dbajte na dostatočnú hydratáciu. Skúste ponúkať diétnejšie jedla, iba podľa chuti dcérky (nenútiť jesť). Ak by sa pridružili riedke stolice, tak treba nasadiť probiotiká typu Enterol či Probiofix imun.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas