Čo znamená hnedá čiarka až po pupok u 8 ročnej dcérky?

Zodpovedané
8. mar 2019

Dobrý deň,

moja dcérka má od malička až po pupok tenkú slabo hnedú čiarku. Pripomína mi to tehotenskú čiarku, ktorú mávajú tehotné ženy. Ja sama som ju nemala. A dcérka sa ma na ňu už pýtala a nevedela som jej odpovedať, že čo to znamená. Nič som nenašla na internete bližšie.

Čo to môže mať?

Ďakujem

Dobrý deň,

prepáčte ale asi Vám nepomôžem. Neviem si dobre predstaviť o akú "čiarku" ide. Predpokladám, že dcérka nie je po operácii a inak je úplne zdravá.

Pokiaľ to nie je jazva, alebo vyblednutá stria, čo u tak malého dievčatka (navyše od narodenia a v tejto lokalite) nepredpokladám. Môže ísť o nejakú formu hyperpigmentácie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas