Čo znamená, keď 18 mesačný syn má málo padnuté vajíčka?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

včera sme boli na preventívnej prehliadke s 18 mesačným synčekom a odtiaľ nás pani doktorka poslala na detskú urológiu. Nezdali sa jej vajíčka, vraj sú málo padnuté.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie sú semenníky v miešku, je ich tam potrebné dostať.

Pre ich správnu funkciu musia byť v miešku, nie mimo neho. Pokiaľ tam odteraz boli a zrazu "vyskočili", môže ísť o testes migrans. Ak tam neboli od začiatku, tak ide o nezostúpené semenníky. Tento stav sa operačne rieši ideálne do 18. mesiaca života dieťaťa. Urologická kontrola Vám odpovie na otázky. Mala by prebehnúť čím skôr.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas