Čo znamená, keď má dieťa hraničné výsledky?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

6 ročný syn absolvoval predoperačné vyšetrenie a z výsledkov krvi homokoalugačného testu mu vyšla hodnota APT-R 1, 32+ (0.84 - 1,20), a FBG1,39- g/l (1,8 - 3,5).

Lekárka mu zobrala opakovane krv a výsledky boli APTT-R 1,10 (0,84-1,20), FBG 1,69-g/l (1.8-3,5). Povedala, že výsledky sú hraničné, ale že inak ok.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

parameter fibrinogénu je iba ľahko znížený, nemal by byť problém pri operácii. Skontrolovala by som potom ešte raz. Je možné, že už bude v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas